Genital Bölge Lazer Epilasyon
Bilinmesi Gereken Konular
 
Dijital Spektrofotometre  
Alexandrite Lazer Epilasyon  
Diot Lazer Epilasyon  
IPL Lazer Epilasyon  
Nd-Yag Lazer Epilasyon  
Sık Sorulan Sorular  
  Lazer Epilasyon Nedir?  
  Lazer Epilasyon Öncesi  
  Lazer Epilasyon Sonrası  
  Lazer Uygulanmayan Durumlar  
  Lazer Epilasyon Güvenlimidir?  
  Lazer Epilasyon Kimlere Yapılmaz  
  Lazer Epilasyon Kanser Yapar mı?  
  Lazer Epilasyonda Acı Duyar mıyım?  
  Koltukaltı Lazer Epilasyon  
  Yüz Lazer Epilasyon  
  Genital Bölge Lazer Epilasyon  
Temsil Ettiğimiz Markalar
 
  GentleMax Lazer Sistemleri  
  Lightage Lazer Sistemleri  
  Candela Lazer Sistemleri  
  Syneron Lazer Sistemleri  
  VelaShape  
Vücud Bakım Sistemleri
 
  Shape Sistemleri  
  Elektroterapi Sistemleri  
  Vakumterapi Sistemleri  
  Radyofrekans Sistemleri  
Saç Dökülmesi  
Erkeklerde Lazer Epilasyon  
     
     
Gelişen teknolojinin sayesinde tüylenme sorunu artık sorun olmaktan çıkmıştır. Lazer epilasyon sistemleri sayesinde uygulanacak tedavi gerçek çözüm odaklı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lazer epilasyon öncesi neler yapılır?
Lazer epilasyon öncesi yaklaşık on on beş gün önce kesinlikle ağda, cımbız epilatör gibi tüy alma işlemleri uygulanmamalıdır. Solaryum, tüy sarartma gibi işlemler yapılmaz. Uygulamaya gelmeden 3-4 gün önce kıllar jilet yardımıyla alınır ve seans gününe kadar 1 mm olacak şekilde tıraşlanmış olur.

Genital bölgede hangi lazer epilasyon etkilidir?
Genital bölge lazer epilasyon uygulamasında Alexandrite Candela lazer epilasyon sistemini kullanılabilir. Açık ten ve koyu kıl cinsine sahip kişilerde en etkin çözüm olarak Alexandrite Candela sistemi en uygun sistemdir. Soğutma başlığının olması sebebiyle de daha az acı hissedilmektedir.

Genital bölge lazer epilasyon uygulaması nasıl uygulanır?
Genital bölge lazer epilasyon uygulamasından önce diğer bölgelerde olduğu gibi on ya da on beş gün önceden diğer tüy alma işlemlerinin yapılması durdurulur. Lazer uygulaması gününe üç dört gün kala jilet ile kıllar tıraşlanır. Genital bölge iyice temizlenir. Uzun boy kıl bırakılmaz. Seans günü Alexandrite Candela soğutma başlığı da takılarak kıl köklerine gelecek şekilde atışlar yapılarak lazer epilasyon işlemi tamamlanmış olur. Daha sonra genital bölge sürülen jelden temizlenir ve kurulanır.

Alexandrite Candela lazer epilasyon sayesinde genital bölgede diğer tüy alma işlemlerinde oluşabilecek batık, kararma gibi durumlar ortadan kaybolur.

 

Fotoğraf: http://www.earthsbeauty.com/Nics%20Beauty%20Earths%20Beauty%20.jpg

Yüzde lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır?
Yüz bölgesinde lazer epilasyon işlemine başlamadan önce özellikle kıl yapısı incelenerek hangi lazer epilasyon cihazının kullanılacağı belirlenir. Tedavi şekli belirlendikten sonra hastanın yüzdeki kıllarını 1 mm uzunluğuna indirmesi gerekir. Bunun için jilet yardımıyla kıllar kısaltılır. Yüz bölgesinde işleme başlamadan önce bölge temiz olmalıdır. Fondöten ya da herhangi başka bir makyaj ürünü olmamalıdır. Tüm hazırlıklar bittikten sonra gözlerin ve kaş bölgesinin korunması için gözlük ve saçlara da bone takılır. Ardından kılların yapısına göre cihaz ayarlanarak kıl köklerine atış yapılarak işlem tamamlanır. İşlem sonrasında işlem gören bölgeye koruyucu krem sürülerek cilt rahatlatılır.

Yüz bölgesi için hangi lazer epilasyon sistemi uygundur?
Yüz bölgesindeki kıllar vücudun diğer bölgelerine göre daha ince tüylere sahiptir. Alexandrite Candela lazer epilasyon ile yüz bölgesindeki tüyler alınarak yüz bölgesi temizlenir.

Bu sitedeki tüm yazılar ve resimler konu hakkında diğer kaynaklardan ibarettir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla Güzellik ve Estetik amaçlı açılmış Güzellik Merkezlerinde yapılan işlemler ile ilgili ön bilgiler yayınlanmaktadır. BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK, AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇ BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir.

09.30-20.00
CTS
09.30-20.00
 

0 232 464 22 00

 
   
   
Dominik Cad. (Gazi ilkokulu ArkasI) Sarılar Apt. K:5 D:5 Alsancak - iZMiR

Tel: 0 232 464 22 00 (pbx) Faks: 0 232 464 66 20

E-posta: info@medislim.com.tr Web: www.medislim.com.tr